تبلیغات
دکتر سید مهدی مصطفوی - منابع آزمون دکتری رشته علوم قرآن و حدیث 95

منابع آزمون دکتری رشته علوم قرآن و حدیث 95

منابع آزمون دکتری رشته علوم قرآن و حدیث 95


تا سال 1391، دانشگاه‌ها مسئول برگزاری آزمون دکتری بودند و دانشگاه هایی که در مقطع دکتری این رشته پذیرش داشتند، منابعی برای آزمون خود اعلام کرده بودند. از سال 91 که آزمون تجمیع و توسط سازمان سنجش برگزار شد، منابع مشخصی برای آزمون اعلام نشد. آنچه که پس از سه دوره برگزاری آزمون تقریباً مشخص شده، این است که منابع کمابیش همان منابع هستند. اما ممکن است در هر دوره، کمیت و کیفیت طراحی سوال از منابع متفاوت باشد.یک سال 100 سوال زبان انگلیسی و بدون نمره ی منفی سال دیگر همان تعداد سوال با نمره ی منفی و ...... همچنین کلیت سوالات مانند سوالات آزمون کارشناسی ارشد است.

منابع آزمون دکتری رشته علوم قرآن و حدیث 95


درخواست های زیادی می شود که منابع دکتری رشته علوم قرآن و حدیث را اعلام کنیم. ما هم توضیح می دادیم که منابع به صورت رسمی هیچ جا اعلام نشده و ما هم آنقدر مطمئن نیستیم که بخواهیم به دیگران توصیه کنیم چه کتابهایی را بخوانند. و می گفتیم که منابع تقریباً تلفیقی از منابع کارشناسی ارشد و منابع آزمونهای دکتری دانشگاه ها (قبل از 1391) هستند.

برای آنکه دوستان برای یافتن همان منابع به زحمت نیفتند، این تلفیق را انجام داده ام. اما باز هم تأکید می کنیم: این کتابهایی که معرفی شده اند، منابع رسمی آزمون دکتری نیستند و سازمان سنجش منابعی را به صورت رسمی اعلام نکرده است. بلکه با مطالعه مروری سوالات به این نتیجه رسیده ایم که احتمالاً سؤالات از این منابع طرح می شوند. شاید در آزمون های بعدی شیوه ی طرح سؤالات تغییر کند! در انتها باید عرض کنیم که ما باید کتاب های با دقت مطالعه و بررسی کنیم تا هرگونه و به هر شیوه ای سوال طرح شد بتوانیم پاسخ دهیم.
موضوع: اخبار دکتری الهیات علوم قرآن و حدیث، برچسب ها: منابع آزمون دکتری رشته علوم قرآن و حدیث 95، منابع آزمون دکتری رشته علوم قرآن و حدیث، 95، علوم قرآن و حدیث، دانلود، منابع،
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 10 شهریور 1395 ] [ 01:19 ب.ظ ] [ سید مهدی مصطفوی ]